هزینه های زندگی در دبی

هزینه زندگی در دبی

دبی شهری لوکس و مدرن، با آسمان‌خراش‌های خیره کننده، هتل‌های مجلل و لاکچری، و مراکز خرید فوق‌العاده به عنوان مقصدی محبوب در جهان، برای گردشگران و مهاجران شهرت یافته است. استاندارهای بالای زندگی در این شهر و مراکز تفریحی منحصر به فرد و فوق العاده ی آن، این شهر را به مقصدی بی نظیر برای افرادی که در جستجوی تجربه یک زندگی مرفه و شگفت انگیز هستند، تبدیل کرده است. اما آنچه مسلم است، قبل از تصمیم گیری جهت انتخاب مکانی مناسب برای زندگی، بهتر است از هزینه های زندگی در آن شهر اطلاعات کافی به دست آورید. بر همین اساس اگر شما جز آن دسته افرادی هستید که شهر دبی را برای زندگی انتخاب کرده اید، با تیم دکتر پیشکار همراه شوید و این مطالب را با دقت مطالعه کنید. ما هر آنچه لازم است در مورد هزینه زندگی در دبی بدانید را برای شما ذکر کرده ایم

جالب است بدانید، دبی شهری است که در آن انتخاب نوع زندگی “مقرون به صرفه” یا “مرفه” به عهده ی خود فرد است. به عبارت دیگر افراد می توانند با در نظر گرفتن هزینه زندگی در دبی در مناطق مختلف این شهر، به انتخاب خودشان، مناسب ترین مکان را برای زندگی انتخاب کنند. بر همین اساس آگاهی از هزینه های زندگی در امارات، شهر دبی، قبل از مهاجرت و زندگی در این شهر، لازم و ضروری است.

آشنایی با انواع هزینه زندگی در دبی

به طور کلی می توان گفت هزینه های زندگی در مناطقی از شهر دبی که بافت قدیمی تری دارد،  مقرون به صرفه تر است؛ در حالی که ساکنان مناطق نزدیک به شریان اصلی شهر از جمله جاده شیخ زاید، یا در مناطق ساحلی شهر، نوع زندگی تجمل گرایانه تری دارند.

انواع هزینه زندگی در دبی را می توان در قالب چند مورد اصلی بیان کرد؛این موارد عبارتند از :

  • هزینه های مسکن و اقامت
  • هزینه حمل و نقل
  • هزینه های بهداشتی
  • هزینه های آموزشی و تحصیل
  • هزینه های تفریحی و سرگرمی
life-expenses-new

هزینه زندگی در دبی : هزینه های مسکن و اقامت

یکی از  مهم ترین هزینه های زندگی در دبی، مربوط می شود به هزینه ی مسکن. بازار املاک دبی، بازاری پررونق است و با توجه به اینکه مسکن یا اقامتگاه، در کدام یک از مناطق این شهر واقع شده باشد، قیمت آن می تواند متغیر باشد؛ از ویلاهای بزرگ گرفته تا آپارتمان های استودیویی نقلی! لازم به ذکر است، هزینه ی قابل پرداخت برای اجاره ی مسکن در دبی نیز در مناطق مختلف، متفاوت است. برای مثال در مناطقی مانند دبی مارینا ، عربی رانچس ، جمیرا و برشا، هزینه ی خرید و اجاره ی مسکن، بالاتر است.

هزینه مواد غذایی

با توجه به شرایط زندگی در دبی، از جمله دیگر هزینه هایی که جز دسته هزینه های اقامت در دبی نظر گرفته می شود، هزینه ی خرید مواد غذایی می باشد. برای مثال افراد برای خرید از سوپر مارکت های مناطق گران قیمت دبی، می بایست هزینه های بیشتری بپردازند؛ و برعکس، خرید از سوپر مارکت های مثل Lulu Hypermarket  ، Carrefour  و یا  Union Cooperative ، همچنین خرید محصولات محلـــی و … می تواند مقرون به صرفه باشد.

نام اقلام خوراکی

شیر

یک عدد نان سفید

یک کیلوگرم برنج سفید

دوازده عدد تخم مرغ

200 گرم پنیر

یک کیلوگرم سینه مرغ

یک کیلوگرم سیب

هزینه

5/80 درهم

4/83 درهم

6/87 درهم

10/65 درهم

8/40 درهم

27/72 درهم

8/33 درهم

نام اقلام خوراکی

یک کیلوگرم موز

یک کیلوگرم پرتقال

یک کیلوگرم گوجه فرنگی

یک کیلوگرم سیب زمینی

یک کیلوگرم پیاز

کاهو

370 گرم مربا

هزینه

6/76 درهم

6/42 درهم

6/37 درهم

3/76 درهم

3/15 درهم

6/67 درهم

13/35 درهم

هزینه آب، برق و تلفن

DEWA (Dubai Electricity and Water Authority) اداره برق و آب دبی است. این شرکت دارای مالکیت دولتی است و مسئول ارائه خدمات آب و برق در دبی است. هزینه های DEWA شامل هزینه های مربوط به میزان مصرف برق، آب و سایر خدمات مرتبط می باشد. شهروندان دبی، حساب DEWA ماهانه را بر اساس میزان مصرف آب و برق خود دریافت می کنند که می بایست آن را پرداخت کنند.

هزینه اینترنت

هزینه تهیه بسته های تلویزیون و اینترنت در دبی به این صورت است که ساکنان می توانند بسته های مختلف را از دو ارائه دهنده خدمات در امارات متحده عربی یعنی Etisalat و du تهیه کنند. از طریق خرید بسته اولیه، سرعت دانلود اینترنت ساکنان 250 مگابایت در ثانیه ، با امکان استفاده از بیش از 200 کانال تلویزیونی و تماس رایگان با خطوط ثابت امارات ارائه می شود، که هزینه آن 389 درهم در ماه است . 

در حالی که بسته های پریمیوم با سرعت دانلود 500 مگابایت در ثانیه ، که کانال های ورزشی و سرگرمی را نیز پوشش می دهند حدود 1000 درهم یا بیشتر در ماه هزینه خواهند داشت . به طور مشابه ، برنامه های تلفن همراه در دبی شامل بسته هایی می شود که از 125 درهم در ماه شروع می شود؛ اما هزینه خرید بسته هایی با امکانات بیشتر، چیزی حدود 500 درهم با بیشتر خواهد بود.

خدمات

خدمات اولیه شامل : آب ، برق ، سیستم سرمایش و زباله برای آپارتمان 900 متر مربعی

پکیج اینترنت و تلویزیون معمولی

پکیج اینترنت و تلویزیون ممتاز

هزینه موبایل از پیش پرداخت شده معمولی

هزینه موبایل از پیش پرداخت شده ممتاز

هزینه

607/96 درهم

ماهیانه 389 درهم

ماهیانه 1139 درهم به بالا

ماهیانه 125 درهم

ماهیانه 500 درهم به بالا

هزینه زندگی در دبی : هزینه حمل و نقل

افراد می توانند به جای استفاده از خودروی شخصی از وسایل نقلیه ی عمومی مثل تاکسی، اتوبوس، مترو و … استفاده کنند. برای استفاده از وسایل حمل و نقل عمومی در شهر دبی، سیستمی در نظر گرفته شده است که در آن پرداخت هزینه از طریق کارتی تحت عنوان کارت Nol  با هزینه ای حدود 350 درهم، استفاده می شود. به علاوه، افراد می توانند از طریق انتخاب محل سکونت خود در نزدیک ترین مکان به محل کارشان، در هزینه های رفت و آمد خود صرفه جویی کنند.

هزینه سوخت

به دلیل آب و هوای گرم و خشک دبی، ساکنان این شهر بیشتر از وسایل نقلیه ی شخصی برای رفت و آمد استفاده می کنند. با وجودی که قیمت بنزین در امارات متحده عربی نسبت به سایر نقاط جهان، ارزان تر است، هزینه ی ماهانه ی مصرف سوخت در فصول گرم سال، مبلغ قابل توجهی می باشد. به علاوه، می بایست مبلغی به عنوان هزینه های بیمه و خدمات خودرو نیز در نظر گرفته شود؛ که این مبلغ با توجه به نوع خودرو نیز می تواند متفاوت باشد.

خدمات

یک لیتر بنزین

عوارض جاده ای ماهیانه برای همه مناطق

هزینه تاکسی به ازای هر کیلومتر

هزینه

4/2 الی 6/2 درهم

ماهیانه 350 درهم

2 درهم

هزینه زندگی در دبی : هزینه های بهداشت و درمان

life-expenses-new

هزینه های مراقبت های بهداشتی در دبی با توجه به نوع مراکز درمانی، انواع خدمات پزشکی که در آن مرکز ارائه می شود، و اینکه فرد بیمه می باشد یا نه، متفاوت است. جالب است بدانید استاندارهای خدمات بهداشت و درمان در دبی بسیار بالا و در سطح جهانی است؛ همچنین این خدمات برای تمامی افراد از جمله افرادی که جز بازدیدکنندگان این شهر هستند و مسافران، نیز تعلق می گیرد.لازم است بدانید، بیمه ی درمانی برای تمامی ساکنان دبی اجباری است. افرادی که از ناحیه ی ارگان های دولتی در شهر دبی حمایت می شوند، هزینه ی بیمه ی آن ها توسط آن مرکز پرداخت می شود؛ و سایر افراد می بایست خودشان برای پرداخت این هزینه از طریق یکی از شرکت های ارائه دهنده خدمات بیمه اقدام کنند. 

حق بیمه پزشکی بسته به نوع پوشش، متفاوت خواهد بود و از 600 درهم در سال شروع می شود. با این حال، یک برنامه جامع بیمه برای یک فرد به طور متوسط حدود 5500 درهم در سال هزینه دارد. برای یک خانواده چهار نفره، یک طرح جامع می تواند مبلغ اولیه 15000 تا 20000 درهم هزینه داشته باشد. با این حال، با توجه به پوشش جهانی و سایر مزایای حق بیمه، هزینه بیمه درمانی در دبی برای یک خانواده چهار نفره حتی می تواند به 70000 درهم نیز برسد. لازم است بدانید، اگر یک خدمتکار خانه استخدام می کنید، این شما هستید که می بایست تحت یک برنامه خاص، او را بیمه کنید.

هزینه زندگی در دبی : هزینه های آموزشی و تحصیل در دبی

هزینه های تحصیل در دبی، به نوع مدرسه، موسسه آموزشی و برنامه های آموزشی خاص آن، بستگی دارد. محبوب ترین برنامه های آموزشی در دبی عبارتند از برنامه آموزشی بریتانیایی، آمریکایی، هندی یا IB  . علاوه بر این،  هزینه ی تحصیل در مدارس دولتی، خصوصی و بین المللی با  یکدیگر متفاوت است و می تواند شامل مبالغی متوسط تا بالا باشد. مدارس بریتانیا، آمریکا و IB معمولاً هزینه‌های بالاتری دارند و می‌توانند بین 4000 تا 9500 درهم در ماه هزینه داشته باشند. 

در عین حال، شهریه مدارس هندی در دبی مقرون به صرفه‌تر است. مدارسی مانند GEMS Modern Academy با هزینه 2800 تا 5200 درهم در ماه . اما این نکته ی مهم را در تظر داشته باشید که هزینه های ماهانه در دبی برای یک خانواده، زمانی افزایش می یابد که لباس های فرم، هزینه ایاب و ذهاب، هزینه امتحانات، سفرهای مدرسه و موارد دیگر در محاسبه نیز لحاظ شود.

در ادامه می توانید متوسط شهریه مدارس در دبی، برای 10 ماه، برای یک دانش آموز سال ششم را مشاهده کنید.

نام مدرسه

GEMS Wellington International School

The Winchester School

GEMS Modern Academy

The Millennium School

Dubai American Academy

International School of Arts & Sciences

GEMS World Academy

Dubai International Academy, Emirates Hills

برنامه آموزشی

بریتانیایی

بریتانیایی

هندی

هندی

آمریکایی

آمریکایی

بین المللی

بین المللی

میزان پرداخت

گران

مناسب

گران

مناسب

گران

مناسب

گران

گران

هزینه

5534 درهم

1843 درهم

4453 درهم

2236 درهم

8626 درهم

2825 درهم

9465 درهم

5283 درهم

هزینه زندگی در دبی : هزینه های تفریحی و سرگرمی

شهر دبی به دلیل دارا بودن گزینه های تفریحی لوکس و هیجان انگیز، در جهان شناخته شده است. وجود رستوران ها، سینماهای IMAX، و مراکز خرید خیره کننده، امکان بازدید از پارک های شگفت انگیز و سرگرم کننده مثل پارک های آبی رویایی، لذت بردن از فعالیت در جاذبه های گردشگری معروف جهان در دبی همچون صحرای صافاری، و بهره مندی از روش های درمان طبیعی مثل اسپا و …  از جمله امکانات تفریحی و سرگرم کننده در دبی است، که هر کدام از آن ها با قیمت و هزینه های قابل توجهی همراه می باشد. 

علاوه بر این، از ایونت ها، کنسرت ها و همایش های مختلفی که به صورت بین المللی در دبی برگزار می شود، استقبال زیادی می شود که نیازمند خرید بلیط و پرداخت هزینه نیز می باشد. به طور کلی هزینه ی تفریح در دبی با توجه به علاقه مندی های افراد می تواند متفاوت باشد. بنابراین اگر سوالتان این است که “هزینه زندگی در دبی چقدر است؟ ” با هدف برنامه ریز مالی موثر، توصیه می‌شود مبلغی را برای تفریح در اوقات فراغت در تعطیلات آخر هفته نیز در نظر بگیرید.

خدمات

بلیت سینما برای یک نفر

عضویت باشگاه ورزشی برای یک ماه

غذا برای یک نفر در رستوران مناسب

غذا برای دو نفر برای سه وعده غذایی در رستوران متوسط

غذا برای دو نفر برای سه وعده غذایی در رستوران خوب

هزینه

40 درهم

57/297 درهم

30 درهم

300- 25 درهم

1000- 500 درهم

هزینه زندگی در دبی : هزینه خدمتکار خانه

یکی از مزایای زندگی در دبی دسترسی به خدمتکاران خانگی با قیمت مناسب است. افرادی که خدمتکار خانگی دارند، باید از آنها حمایت مالی کنند و هر سال ملزم به تمدید ویزای خدمتکار خواهند بود. به خاطر داشته باشید که این هزینه اضافی برای زندگی شما در دبی خواهد بود. هزینه حمایت از یک خدمتکار در دبی حدود 5500 درهم در سال با 2000 درهم سپرده قابل استرداد به GDRFA است. این شامل حقوق ماهانه نمی شود که بسته به کار مورد نیاز، تجربه قبلی و موارد دیگر می تواند بین 1500 تا 3500 درهم باشد. حداقل میزان حقوقی که اسپانسر باید بپردازد توسط سفارت کشور خدمتکار مشخص شده است. 

علاوه بر این، اگر خدمتکار خانه در منزل شما ساکن نباشد، اسپانسر باید مبلغ اضافی را نیز برای اقامت وی پرداخت نماید. از طرف دیگر، ساکنین خارجی دبی می توانند از طریق آژانس های خدمات خدمتکار در دبی یک خدمتکار تمام وقت استخدام کنند، که علاوه بر حقوق خدمتکار، برای یک بار شامل هزینه آژانس نیز می شود. برای کسانی که خواهان داشتن خدمتکار پاره وقت در خانه هستند بایستی گفت که این خدمات ساعتی 30 تا 45 درهم هستند و همچنین به میانگین هزینه زندگــــی در دبی می افزایند.

میانگین هزینه زندگی در دبی

اکنون که تصوری از هزینه‌های هر یک از هزینه‌های دبی دارید، بیایید نگاهی دقیق‌تر بیندازیم که هزینه کل زندگی در دبی برای افراد مجرد، زوج‌ها و خانواده‌ها چقدر است.

میانگین هزینه زندگی در دبی برای مجردها​

هزینه شروع زندگی در دبی برای یک شخص دارای مدرک لیسانس بین 3 تا 5 هزار درهم متغیر است. هنگامی که صحبت از مسکـن به میان می آید، استودیوها انتخاب محبوبی برای زندگی در دبی هستند. قیمت اجاره استودیو در دبی بر اساس منطقه می تواند بسیار متفاوت باشد. استودیوهای النهدا ماهیانه 2583 درهم هستند، در حالی که کسانی که می خواهند در مکان های مجلل اقامت کنند متوجه می شوند که آپارتمان های استودیویی در دبی مارینا می توانند 4166 درهم در ماه هزینه داشته باشند. 

قبض آب و برق ماهانه در دبی که یک فرد مجرد می تواند در هنگام زندگی در استودیو بین 750 تا 1000 درهم برآورد شود که شامل DEWA و اینترنت نیز می شود. برای خوراک ماهانه در دبی می تواند تا 400 درهم برآورد شود. علاوه بر این، سایر هزینه هایی که می تواند به هزینه زندگی در دبی برای افراد مجرد اضافه شود، شامل هزینه های حمل و نقل است که از 350 درهم برای یک کارت ماهیانه برای دسترسی به حمل و نقل عمومی شروع می شود. برای افراد مجردی که تصمیم به گرفتن ماشین دارند، هـزینه دریافت گواهینامه رانندگی دبی و هزیـــنه سوخت به کل هزینه زندگی آنـــها در دبی اضافه می شود.

هزینه زندگی در دبی برای مجردها

هزینه زندگی در دبی برای یک زوج

میانگین هزینه زندگی در دبی برای یک زوج

حداقل هزینه زندگی در دبی برای یک زوج تازه ازدواج کرده بسته به انتخاب های سبک زندگی بین 4 تا 9 هزار درهم می تواند باشد. برای مسکن، آپارتمان 1 BHK در دبی، بسته به محله، مقرون به صرفه ترین راه حل است. همانطور که در بالا مشاهده شد، آپارتمان های اجاره ای 1 خوابه در النهدا به طور متوسط 3166 درهم در ماه است در حالی که اجاره یک تخته در دبی مارینا به طـور متوسط 6250 درهم در ماه اســت. آب و بـرق زوجین می تواند بین 1000 تا 1400 درهم باشد. در حالی که هزینه اقلام ضروری مواد غذایی برای یک ماه 960 درهم برای یک زوج است.

میانگین زندگی برای یک خانواده 4 نفره

هنگامی که به هزینه زندگی در دبی برای یک خانواده چهار نفره نگاه می کنیم، هزینه اولیه بین 12 تا 18 هزار درهم متغیر است. برای مسکن، ویلاها یک انتخاب محبوب در میان ساکنانی هستند که با خانواده در دبی زندگی می کنند. این خانواده ها بایستی حدود 8750 درهم در ماه بپردازند، در حالی که آنهایی که می خواهند در جامعه پرطرفدار عرب رنچز زندگی کنند، به طور متوسط هزینه اجاره ماهانه 11،666 درهم خواهند داشت.

برای خوراک، هزینه ماهیانه می تواند تا 2000 درهم در ماه برای یک خانواده چهار نفره تخمین خورده شود. با این حال، خرید از خرده‌فروشی‌های ممتاز می‌تواند هزینه ماهانه خوراک در دبی را به 3000 تا 4000 درهم برساند. همانطور که قبلاً گفته شد، هزینه شهریه مدرسه به مجموع هزینه زندگی در دبی برای یک خانواده می افزاید. هزینه مدارس در دبی بسته به کلاسی که فرزند شما در آن تحصیل می کند، می تواند به طور متوسط بین 4000 تا 9500 درهم در ماه باشد.

برای کاهش هزینه های مسکن در دبی، خانواده ها می توانند آپارتمان های 2 و 3 خوابه را در قسمت های مقرون به صرفه تر شهر انتخاب کنند. اجاره ماهانه آپارتمان های 2 و 3 تخته در النهدا به طور متوسط 4000 درهم در ماه است. خانواده‌هایی که در یک ویلای 3 خوابه در دبی زندگی می‌کنند، می‌توانند انتظار حدود 2000 تا 3500 درهم برای خدمات اولیه را داشته باشند، اگرچه اگر باغچه و به خصوص استخر خصوصی داشته باشید این رقم افزایش می‌یابد.

کلام پایانی: میانگین هزینه های زندگی در دبی

برای زندگی در امارات، و بهره مندی از شرایط خوب زندگی در این کشور، مسلما لازم است از هزینه های زندگی در این کشور و شهرهای بزرگ آن از جمله دبی تا حدودی آگاه باشید. از جمله مهم ترین مواردی که جز هزینه های اصلی زندگی در دبی  محسوب می شود، عبارتند از: هزینه ی مسکن و اقامت، هزینه ی حمل و نقل، هزینه ی بهداشت و درمان، هزینه های آموزشی و تحصیل، هزینه های تفریحی و سرگرمی. اطلاع از هزینه های زندگی در هر کشور به شما کمک می کند تا بتوانید درآمد خود را به طرز شگفت انگیزی مدیریت کنید.

فرم مشاوره دکترپیشکار