شرایط کار پزشکان در عمان

کشور سلطان نشین عمان با جمعیت بیش از 4.5 میلیون نفر به داشتن جو اقتصادی و سیاسی آرام و پایدار ، زیر ساخت بسیار عالی در بخش سلامت و لوجستیک مشهور است. اگرچه بخش عمده ای از اقتصاد کشور بر پایه نفت و گاز است، با این وجود، سلطان نشین عمان دارای بخش خصوصی بسیار متنوع و پویا است که فعالیت های متعددی از جمله حیطه سلامت و درمان، تولید، کشاورزی، معدن، منسوجات، خرده فروشی، گردشگری، حمل و نقل، ماهیگیری، و غیره را شامل میشود.

قریب به اتفاق مراکز درمانی کشور عمان متعلق به بخش دولتی است اما در سال های اخیر با توجه به سرمایه گذاری های کشور عمان در بخش پزشکی و سلامت، تاسیس مراکز درمانی خصوصی به طور چشمگیری رو به افزایش است. گـــــــــروه درمانی هولدینگ آریان با داشتن سابقه ای درخشان و تجربه ای منحصر به فرد در زمینه ساخت و تاسیس کلینیک های تخصصی و پلی کلینیک ها در کشــــــور عمان با هدف ترویج خدمات درمانی با کیفیت آماذه ی معرفی موقعیت های کاری مناسب به پزشکان عزیز کشورمان ایران می باشد.

 

 


 

 

 


مراحل استخدام پزشکان در عمان

 

پزشکان و پرستاران متقاضی کار در عمان می بایست یک رزومه ی انگلیسی از سوابق کاری و تحصیلی خود به مراکز درمانی ارسال کرده و پس از دریافت تاییدیه کارفرما برای مصاحبه ی حضوری و شرکت در آزمون پرومتریک عازم این کشور شوند. مرحله ی بعدی معادل سازی مدارک می باشد که از طـریق سازمان بین المللی DAFA FLOW انجام می شود و در نهایت شرکت در مصاحبه ی وزارت بهداشت عمان آخرین مرحله ایست که پس از سپری کردن آن اجازه کار در این کشور به پزشکان داده خواهد شد.

به طور کلی مراحل استخدام پزشکان در عمان را می توان در گام های زیر خلاصه کرد:

قبولی در آزمون پرومتریک عمان OMSB Prometric

دریافت تاییدیه­ ی دیتا فلو بابت اعتبار سنجی مدارک کاری و تحصیلی پزشک

ارسال رزومه انگلیسی به کارفرما

قبولی در مصاحبه ­ی وزارت بهداشت عمان

اخذ مجوز کار در عمان

عمان با داشتن شاخص انسانی و رفاهی بالا یکی از کشورهایی است که بیشترین اهمیت را به پزشکان و متصدیان حیطه ی سلامت می دهد. معـــمولا پیشنهادات کاری ارایه شده به پزشکان علاوه بر حقوق ماهانه بالا و حق پورسانت بیمار شامل مسکن و اقامت رایگان، باز پرداخت هزینه ی آزمون پرومتریک به پزشک، بلیط های رفت برگشت به ایران و دیگر امکانات و تسهلات رفاهی برای پزشک و خــــــانواه اش می باشد. در این مســـــیر بهره مندی از مشاوره مناسب برای انتخاب مرکزی که بهترین پیشنهادات را به شما ارایه میکند حیاتی به نظر می رسد. گروه سلامت آریان این مشاوره را بصورت رایگان در اختیار پزشکان عزیز قرار میدهد.

میانگین دریافتی پزشکان متخصص در عمان مبلغی معادل 3000 ریال عمان می باشد که این میزان با در نظر گرفتن حق پزشک از بابت انجام جراحــــی ها و ویزیت بیمار می تواند به بالای 6000 ریال در ماه هم برسد که برای زندگی در این کشور مبلغ فوق العاده مناسبی است. با در نظر گرفتن این نکته که هزینه های جاری زندگی در ماه برای هر نفر در عمان مبلغی حدود 250 ریال عمانی است، پزشکان با دریــــــافتی خود جزو قشر مرفه این کشور محسوب می شوند.طبیعتا مهاجرت به کشوری جدید با چالش های فراوانی همراه است که نیازمند داشتن درکی صحیح از مسائل جاری آن کشور است. از این رو، آشنایی شما با مراکز درمانی عمان، گام نخست در انتخاب کار راهه مناسب می باشد.